بلاگ

5 ویژگی سنگ یاقوت کبود

5 ویژگی سنگ یاقوت کبود

یاقوت کبود جزو دسته سنگ های بسیار زیبا قرار دارد . این سنگ در اعماق زمین یافت می شوند و دارای نیروی خاصی هستند که مواد کمی در جهان از آن برخوردارند. در دوران باستان و مدرن، یاقوت کبود نه تنها برای اهداف تزئینی، بلکه به دلیل خواص درمانی مورد تحسین قرار میگرفت . در ادامه به 5 ویژگی سنگ یاقوت کبود میپردازیم

تقویت هوش

مردم بر این باور بودند که یاقوت کبود که به عنوان “سنگ دانایی و خرد” شناخته می شود . افکار ناخواسته، محدودیت های ذهنی و سردرگمی را آزاد می کند. همچنین تمرکز را تحریک می کند و استرس را کاهش می دهند. از همان ابتدا، مردم از یاقوت برای بازگرداندن تعادل در بدن، همسو کردن سلامت جسمی، روانی و معنوی و ایجاد آرامش ذهن مورد استفاده قرار می گرفتند. در قرن هفدهم، مردم بر این باور بودند که داشتن یاقوت کبود می تواند به شما در دیدن آینده کمک کند

سلطنتی

برای قرن ها، یاقوت کبود با خانواده سلطنتی مرتبط بوده است. آنها نه تنها ثروت را جذب کردند، بلکه برای محافظت نیز مورد استفاده قرار گرفتند. در یونان و روم باستان، پادشاهان و ملکه ها از جواهرات یاقوت کبود برای محافظت از خود در برابر حسادت و آسیب استفاده می کردند. در قرون وسطی خاندان سلطنتی , یاقوت کبود برای دفع شر می پوشیدند. حتی کشیش ها از یاقوت کبود به عنوان نماد پاکی استفاده می کردند.

سختی سنگ

یاقوت در مقیاس سختی 9 از 10 را دارد. الماس تنها ماده طبیعی است که می تواند یاقوت کبود را خراش دهد. به همین دلیل، آنها نه تنها در جواهرات بلکه در کاربردهای صنعتی مانند ابزار علمی، ساعت، پنجره و لوازم الکترونیکی نیز ارزشمند هستند.

نگهداری از سنگ

اگرچه یاقوت کبود سنگ سختی است، اما یادگیری نحوه تمیز کردن و مراقبت از آنها نیز بسیار مهم در عین حال بسیار ساده است. از آب گرم و صابون و یک پارچه نرم برای از بین بردن کثیفی استفاده کنید. سپس، قبل از نگهداری آن را بشویید و کاملا خشک کنید. از آنجایی که این گوهر یکی از سخت ترین جواهرات است ، مهم است که آنها را در یک پارچه بپیچید و دور از قطعات دیگر خود نگهداری کنید. همراه با تمام سنگ های قیمتی، قبل از استفاده از محصولات پاک کننده با مواد شیمیایی خشن، جواهرات یاقوت کبود خود را بردارید.

 

عکسی از انگشتر مردانه با سنگ یاقوت کبود

           عکسی از انگشتر مردانه با سنگ یاقوت کبود

 

سورس و منابع خارجی از ویژگی های سنگ یاقوت لینک

برای دیدن نمونه های انگشتر های یاقوت کافیست کلمه یاقوت کبود را در قسمت سرچ تایپ کنید محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *