بلاگ

رشد فلزات با انقلاب هوش مصنوعی

رشد فلزات با انقلاب هوش مصنوعی
رشد فلزات با انقلاب هوش مصنوعی

رونق هوش مصنوعی می تواند به معنای رونق تقاضای صنعتی برای فلزات گرانبها در سال 2024 باشد.

Metals Focus ( یک موسسه مشاوره مستقل تحقیقاتی فلزات گرانبها ) اخیرا یادداشتی منتشر کرده است که در آن گفته شده است که انتظار دارد افزایش تقاضا برای تراشه‌هایی که فناوری هوش مصنوعی را تامین می‌کنند “پشتیبانی گسترده از طیف وسیعی از اجزای دارای فلزات گرانبها” را ایجاد کند.

تقاضای صنعتی و فناوری برای فلزات گرانبها در سال جاری ( 2023 ) به دلیل کندی فعالیت اقتصادی جهانی کاهش یافته است . به عنوان مثال، تقاضا برای طلا در بخش فناوری و صنعت در سه ماهه سوم 3 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است و تقاضا در بخش الکترونیک 4 درصد کاهش یافته است.

Metals Focus گفت افزایش تقاضا به دلیل تکامل هوش مصنوعی می تواند این روند را در سال آینده معکوس کند ، نه فقط برای طلا، بلکه برای نقره، پلاتین و پالادیوم .

Metals Focus پیش‌بینی می‌کند که رشد حمل و نقل برای سرورها و سوئیچ‌های هوش مصنوعی طی چند سال آینده دو رقمی خواهد شد تا با تکامل الگوریتم‌های هوش مصنوعی همگام شود . این امر تقاضای فلزات گرانبها را تحریک خواهد کرد .

تقاضای مبتنی بر هوش مصنوعی احتمالاً بیشترین تأثیر را بر بازار نقره خواهد داشت . نقره دارای کمترین مقاومت الکتریکی در بین تمام فلزات در دماهای استاندارد است و یک جزء حیاتی در بسیاری از کاربردهای الکترونیکی است . کاربردهای فنی و صنعتی بیش از نیمی از تقاضای جهانی نقره را تشکیل می دهند

 

رشد فلزات با انقلاب هوش مصنوعی

رشد فلزات با انقلاب هوش مصنوعی و بیشترین رشد مربوط به نقره خواهد بود

 

بازار نقره در حال حاضر با پتانسیل محدودیت های عرضه قابل توجهی به دلیل تقاضای رو به رشد در بخش انرژی سبز مواجه است . تقاضای نقره در سال 2022 در سطوح بی سابقه بود و در چند سال آینده افزایش خواهد یافت .

طبق یک مقاله تحقیقاتی توسط دانشمندان دانشگاه نیو ساوت ولز ، تولیدکنندگان پنل های خورشیدی احتمالاً تا سال 2027 به بیش از 20 درصد از نقره سالانه فعلی نیاز خواهند داشت .

و اما مس !؟

هوش مصنوعی این پتانسیل را دارد که تا سال 2030 سالانه یک میلیون تن به تقاضای مس اضافه کند . دیوید ریچموند در جریان اجلاس جهانی کالاهای جهانی در سوئیس گفت که افزایش تقاضا ناشی از رونق هوش مصنوعی می تواند عدم تعادل عرضه و تقاضای مس را تشدید کند و منجر به افزایش قیمت ها شود .

برای نشان دادن مقیاس تقاضا ، مرکز داده 500 میلیون دلاری مایکروسافت در شیکاگو به 2177 تن مس برای ساخت خود نیاز داشت . پیش‌بینی می‌شود که بازار زیرساخت‌های مرکز داده آمریکای شمالی از یک تجارت 33 میلیارد دلاری در سال 2020 به 70 میلیارد دلار در سال 2030 و 185 میلیارد دلار در سال 2040 افزایش یابد

 

نقش فلز مس در پیشرفت هوش مصنوعی

نقش فلز مس در پیشرفت هوش مصنوعی

 

(جواهری پدیده اولین فروشگاه اینترنتی در ایران است که خرید و فروش نقره خام را در هر روز و ساعت برای شما به نرخ روز انجام میدهد)

 

برای دیدن مطالب بیشتر به وبلاگ جواهری پدیده بروید

منبع و سورس اصلی رشد فلزات با انقلاب هوش مصنوعی در این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *