بلاگ

خواص سنگ آکومارین

خواص سنگ آکومارین

آکوامارین، سنگ آبی رنگ ، یکی از منحصر به فردترین رنگ ها را در میان سنگ های قیمتی دارد. رنگ غنی آن از دیرباز نماد جوانی، سلامتی و امید بوده است.

آکوامارین به طور کلی با فلزاتی مانند نقره یا طلای سفید هنگامی که در جواهرات قرار می گیرد جفت می شود. ترکیب رنگ ها به خوبی با هم کار می کنند و می توانند حسی خاص و تابستانی را به هر استایلی اضافه کنند. رنگ های مسحورکننده این سنگ قیمتی , از آبی کم رنگ تا آبی عمیق متغیر است

اصطلاح آکوامارین از ترکیب دو کلمه لاتین گرفته شده است. اولی آکوا به معنای آب و دومی مارینا به معنای دریا است. این دو کلمه باهم به رنگ دریا ترجمه می شود.با توجه به این واقعیت که آکوامارین اغلب با دریا مرتبط است، معنای معنوی این سنگ پاکسازی است.

در زمان های قدیم اعتقاد بر این بود که آکوامارین گنج پری دریایی است. ملوانان از این سنگ به عنوان طلسم برای خوش شانسی در آب های آزاد استفاده می کردند. این گوهر به عنوان نمادی از محافظت و بی باکی نیز استفاده می شد.

این جواهر به عنوان سنگی از شجاعت در نظر گرفته می شود و به افراد کمک می کند بر هر گونه اضطراب مرتبط با ارتباط، مانند ترس از سخنرانی در جمع، غلبه کنند. کسانی که در حوزه سنگ درمانی هستند بر این باورند که معلمان باید از آکوامارین استفاده کنند تا به آنها کمک کند در هنگام انجام کارهایی که از آنها می ترسیدند آرام بمانند و استرس نداشته باشند.

علاوه بر این، از سنگ های قیمتی آکوامارین برای کمک به تسکین گلودرد، غدد متورم و مشکلات تیروئید استفاده می شود. به دلیل خواص آرام بخش آن، درمانگران معتقدند که آکوامارین می تواند هورمون ها و رشد را به گونه ای تنظیم کند که برای هر نوع انتقال بین تغییرات بسیار مساعد باشد.

برای چندین سال، اعتقاد بر این بود که با ارزش ترین سنگ های آکوامارین تنها در برزیل و سایر نقاط آمریکای جنوبی یافت می شود. با این حال، این روزها این سنگ در سراسر جهان، تقریبا در هر قاره استخراج می شود. فقط برخی از کشورهایی که به طور طبیعی در آنها مشاهده می کنید، کنیا، نیجریه، ماداگاسکار، زامبیا، تانزانیا، پاکستان، سریلانکا و روسیه هستند.

محبوبیت آکوامارین در طول سال ها افزایش یافته است، که قیمت آن را کمی رقابتی تر از گذشته کرده است. درست مانند هر سنگ قیمتی دیگری، سنگ های قیمتی آکوامارین دارای اندازه های متفاوتی هستند. در حالی که برخی از آنها بسیار کوچک هستند، برخی دیگر می توانند بسیار بزرگتر و چند کیلوگرم وزن داشته باشند.

 

سنگ های آکوامارین فواید بی شماری از جمله کمک به افزایش اعتماد به نفس دارند. رنگ سنگ حس هماهنگی و شادی را ایجاد می کند. می تواند انرژی و حس نشاط را به ارمغان بیاورد.

این سنگ درمانگر آسیب‌های عاطفی نیز میباشد

از دیگر مزایای آکوامارین می توان به کاهش استرس، کمک به ظهور مجدد احساسات سرکوب شده و القای حس آرامش اشاره کرد.

 

 

خواص انگشتر سنگ آکومارین

نمونه ای از انگشتر مردانه با سنگ آکومارین

 

خواص سنگ آکومارین چیست

انگشتر مردانه با سنگ زیبای آکومارین

 

برای دیدن نمونه های انگشتر با سنگ آکومارین روی این لینک کلیک کنید

برای خواندن مطالب و مقالات در مورد سنگ آکومارین به انگلیسی روی این لینک کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *