بلاگ

جواهرساز نیوزیلندی آلیاژ فلز گرانبها جدیدی را روانه بازار کرد

فلز استاریوم
پس از بیش از 10 سال توسعه، یک آلیاژ فلزی جدید توسط جواهرساز نیوزیلندی ساخته شده و اکنون در دسترس صنعت جواهرسازی است.

این آلیاژ که به دلیل درخشندگی آسمانی اش استاریوم (Starium) نامیده می شود، به همان رنگ رادیوم است ، اما نیازی به آبکاری رادیوم ندارد، و به گفته مخترع آن، در برابر کدر شدن و خوردگی مقاوم است و همچنین کارایی عالی را نشان می دهد

( توضیح مختصر بابت رادیوم : اکثر انگشترهای نقره زنانه برای اینکه درخشندگی خود را داشته باشند , روکش آب رادیوم یا همان آب طلا سفیذ میزنند )

گیل بنکس مکتشف این آلیاژ به مجله جواهری نیوزیلند گفت: «می‌توانید آن را بغلتانید، بسازید، ریخته‌گری شود. دقیقاً مانند هر فلز دیگری که استفاده می کنید کار می کند. “مزایای آن این است که فلزی با دمای بالا است، بنابراین لحیم کاری و تمیز نگه داشتن آن بسیار آسان است. وقتی آن را لحیم می کنید و دوباره آن را داخل اسید می گذارید، تمام آتش سوزی را از بین می برد. او همچنین توضیح داد: «اگر ابتدا آن را صیقل دهید، دقیقاً همانطور که بعد از کار با آن صیقل می‌دهید، خم می شود و به زیبایی تنظیم می شود. در ابتدا خیلی نرم به نظر می رسد، اما سخت تر از فلزات دیگر است.

او به مجله Jeweller گفت: «شش سال طول کشید تا فلز به مرحله ای برسد که قابل دوام باشد و بتواند هر کاری را انجام دهد که هر فلز دیگری در بازار می تواند انجام دهد. این فوق العاده است – فلزات دیگر اغلب در یک دوره 10 ساله فرسوده می شوند، اما استاریوم (Starium) اصلا فرسوده نمی شود.

با این حال، در حالی که این فلز در نیوزلند و استرالیا ثبت اختراع شده بود، پیشرفت در اثر زلزله ویرانگر کرایست چرچ در سال 2011 متوقف شد، زیرا نمونه ها قبل از آزمایش از بین رفتند. پس از یک مرحله طولانی بازسازی،استاریوم (Starium)  بالاخره آماده عرضه به بازار است و همه چیز آماده است.

این مخترع که اکنون در نیوزیلند مستقر است – با یک کارخانه استرالیایی برای تولید استاریوم (Starium) در مقیاس برای صنعت جواهرات همکاری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *